GTA II

Vývojář - DMA Design, Tarantula Studios
Vydavatel - Rockstar Games
Platformy - PS1 (říjen 1999), PC (říjen 1999), Dreamcast (květen 2000), Game Boy Color (prosinec 2000)
Lokace - Anywhere City
Protagonista - Claude Speed
Rok - 2013

Grand Theft Auto 2 PC gamerate

Hlavní hrdnia Claude Speed plní úkoly pro gangy ve třech městech. Na začátku hráče uvede průvodce a může začít plnit úkoly pro všudypřítomný Zaibatsu corporation nebo i japonského drogového krále Yakuzu. Třetí možností jsou trošku pomatení Loonies. V druhém městě je Zaibatsu, pak buranští Rednecks a nakonec žlutí vědci neboli Scientists. V posledním městě jsou opět Zaibatsu, ale je tu i Ruská mafie a trošku pokroucení Hippies. Každý boss oslovuje hráče podle vlastního uvážení a ten plní nejrůznější úkoly. Přes ty, ve kterých stačí sebrat kufřík a zničit pizzerii přes krádež hasičského vozu, na který je nainstalován plamenomet místo stříkačky až po dělání hotdogů z lidí. Ve hře může postava střílet ze zbraní, skákat z budovy na budovu, předvádět šílenství, ukrást spoustu vozidel včetně osobních aut, ale třeba i autobusů, ambulancí, taxíků, speciálních mafiánských vozů, tanků a podobně. Hra je ve 2D a je vytvořena poněkud netradičně z ptačí perspektivy.
Zdroj: gta.wikia.com, wikipedia.orgCheaty
Pokud chce hráč zadat kódy, musí se nejprve podepsat jako GOURANGA.
GOREFEST - po usmrcení nějaké osoby se objeví louže krve
EATSOUP - možnost zdarma nakupovat vybavení do vašeho auta (kulomet, miny, olej atd…)
GODOFGTA - na začátku hry máte k dispozici všechny zbraně včetně plného zásobníku
BUCKFAST - všude na ulici vypuknou nepokoje
RSJABBER - nesmrtelnost
MADEMAN - u všech gangů máte úplný respekt
LASVEGAS - všichni obyvatelé města vstoupí do Elvis klanu
NEKKID - lidé pobíhají po městě bez šatů
CUTIE1 - máte 99 životů
ARSESTAR - po zatčení nebo úmrtí nepřijdete o vaše zbraně
DANISGOD - dostanete 200.000 $
MUCHCASH - dostanete 500.000 $
IAMDAVEJ - dostanete 9.999.999 $
FLAMEON - plamenomet s neomezenou municí
VOLTFEST - bleskomet s neomezenou municí
SEGARULZ - desetkrát se zvýší účinek zbraní
UKGAMER - zpřístupní se vám všechna města
TUMYFROG - zpřístupní se vám všechny bonusové úrovně
SCHURULZ - dvojnásobné poškození
HUNSRUS - neviditelnost
FISHFLAP - všechna auta jsou malá
Zdroj: wikipedia.org
Gangy
Zaibatsu
Se vyskytuje ve všech městech. Zaibatsu mají proklatě rychlá auta a ty nejspolehlivější lidi. Pokud tedy chcete rozšířit řady jejích pracovníků, musíte patřit mezi ty nejlepší. Získat si její přízeň je stejně lehké jako u ostatních mafií. Prostě vystřílíte několik chlápků z nepřátelského gangu a už vás milujou. No jo, ale to není všechno. Teď si ještě musíte jejich přízeň udržet, to znamená plnit úkoly. Ale když se řekne u Zaibatsu splnit úkol, myslí se tím, že musíte provést něco nadmíru šíleného ve stoprocentní kvalitě a ještě pokud možno v časovém limitu. Zaibatsu stejně jako Yakuza a další působí i v reálném světě.

1. město
Yakuza
Tak s touhle mafií se setkáte hned v první čtvrti. Yakuza se specializuje především na černý obchod s rychlými auty, zbraněmi a drogami. Mají velice rychlá auta, která se dají dobře zhodnotit při častých útěcích před policií. Jejím největším nepřítelem jsou Zaibatsu, kteří taktéž trochu koketují s drogami. S Loonesáky je Yakuza vcelku za dobře. Tato mafie patří mezi několik skutečných, které se ve hře vyskytují.

Loonies
Nemají všech pět po hromadě a pracovat pro ně může jen úplnej dutohlav. Jejich zelená barva mě drásá, auta mají tak dost šunkoidní a práce, kterou vám zadají, je snad ze všeho nejhorší!

2. město
Redneck
Burani, vidláci, křupani. Tyhle podivíny budete buď milovat nebo nenávidět. Jejich mafiánské Pickupy jsou stejně strašné jako oni sami, ale mají i něco do sebe. Čtvrť města jimi ovládaná je povětšinou tak strašná, že se budete bát do ní se svými naleštěnými miláčky vůbec zajet.

Scientists
Mafie je to na první pohled celkem neškodná, ale její bleskomet je přímo fantastická zbraň. Avšak v konkurenci s Rednecky nejsou úkoly od Vědců příliš zajímavé. Jejich auta taky nejsou nic moc, takže nakonec nebýt toho bleskometu, nemohla by vám tahle mafie nic nabídnout.

3. město
Krishna
Tohle je dosti povedená banda. Tihle maníci nemají nic lepšího na práci, než jen oblbování lidí a jejich hlavním cílem je přetáhnout co nejvíce lidí na stranu velkého Háratele Krišny. Za zmínku snad ještě stojí jejich dopravní prostředek, kterým se stal slušivě upravený autobus.

Ruská mafie
Tak tenhle gang je dalším, který má ve světě reálnou předlohu. Čtvrti Ruské mafie jsou hned po buranských ty nejhorší, které jsou ve hře k vidění. Všechny domy, silnice, auta, to vše vám skutečně připomíná bývalý Sovětský svaz. Ruská mafie se specializuje hlavně na zbraně, především jaderné.
Zdroj: wikipedia.org
Downloady
Čěština
Plná verze